• Impressum
  • Izjava privatnosti
  • Naslovnica
Cronika
  • Naslovnica
  • Vijesti
    • Hrvatska
    • Lokalno
      • Osječko-baranjska županija
        • Osijek
        • Vladislavci
      • Splitsko-dalmatinska županija
        • Kaštela
        • Lećevica
        • Sinj
        • Split
      • Vinkovci
      • Virovitica
      • Vukovar – Grad Heroj
      • Zagreb
  • Domovinski rat
    • Sjećanje i istina
    • Dani sjećanja
  • Intervju Tjedna
  • Promo
  • Reflektor
    • Iza objektiva
    • U fokusu
  • Hrvati u svijetu
  • Zdravlje
  • Psihologija
  • Kolumne
    • Mladen Pavković
    • Vjekoslav Krsnik
    • Draženka Franjić
No Result
View All Result
  • Naslovnica
  • Vijesti
    • Hrvatska
    • Lokalno
      • Osječko-baranjska županija
        • Osijek
        • Vladislavci
      • Splitsko-dalmatinska županija
        • Kaštela
        • Lećevica
        • Sinj
        • Split
      • Vinkovci
      • Virovitica
      • Vukovar – Grad Heroj
      • Zagreb
  • Domovinski rat
    • Sjećanje i istina
    • Dani sjećanja
  • Intervju Tjedna
  • Promo
  • Reflektor
    • Iza objektiva
    • U fokusu
  • Hrvati u svijetu
  • Zdravlje
  • Psihologija
  • Kolumne
    • Mladen Pavković
    • Vjekoslav Krsnik
    • Draženka Franjić
No Result
View All Result
Cronika
No Result
View All Result
Home Vijesti Lokalno

Proslavljen Dan Grada Belog Manastira i blagdan sv. Martina – istaknuta ulaganja i razvojni projekti

Cronika.hr Autor Cronika.hr
12/11/2025
u Lokalno, Osijek, Osječko-baranjska županija
0
0
Proslavljen Dan Grada Belog Manastira i blagdan sv. Martina – istaknuta ulaganja i razvojni projekti

Izvor: OBŽ

0
SHARES
0
VIEWS
Podijeli na FacebookuPodijeli na X (Twitter)Pošalji na E-mail

Dan Grada i blagdan svetog Martina obilježeni su u utorak,11. studenoga, u Belom Manastiru. Prigodni program započeo je polaganjem vijenaca uz središnji križ na Katoličkom groblju u počast poginulim hrvatskim braniteljima i civilnim žrtvama iz Domovinskog rata, a nastavljen svetom misom i blagoslovom vina u crkvi svetog Martina biskupa.

Svečana sjednica Gradskog vijeća bila je središnji dio proslave, a uz ostale uzvanike sjednici je nazočila i županica Osječko-baranjske županije Nataša Tramišak, ujedno u svojstvu izaslanice predsjednika Vlade RH. Svim građankama i građanima Belog Manastira čestitala je Dan Grada i blagdan njihova zaštitnika sv. Martina, zahvalila na izvrsnoj suradnji sa Županijom te poželjela uspješan nastavak razvoja jedinog grada u Baranji.

“Lijepo je danas biti u gradu Belom Manastiru te se povodom Dana Grada prisjetiti svega dobroga što se konkretno napravilo prošle i ranijih nekoliko godina. Duga je suradnja Osječko-baranjske županije i Grada Belog Manastira, prvenstveno u realizaciji brojnih kapitalnih i strateški važnih razvojnih projekata za Beli Manastir, ali i za cijelu Baranju. Jako je važno da se Grad Beli Manastir nastavi razvijati kao srce Baranje u suradnji sa svim općinama na tom području kako bismo zajedničkim snagama revitalizirali cijeli naš kraj. Danas ćemo se podsjetiti i da smo konačno završili najvažniju stratešku investiciju, a to je Koridor Vc, koji je povezao Baranju na autoceste Republike Hrvatske, ali i prema Republici Mađarskoj, Budimpešti te sa srednjom i sjeverozapadnom Europom. U narednom razdoblju trebamo zajedničkim snagama koristiti sve prednosti ove važne prometnice kako bi se i grad i cijela Baranja nastavili razvijati turistički, gospodarski i u svakom drugom smislu“, kazala je županica Tramišak te dodala:

“Osječko-baranjska županija je na početku velikog investicijskog ciklusa i u Belom Manastiru. Istaknut ću ulaganja u osnovne škole, kojih je ovdje tri, a u dvije imamo ulaganja u njihovu rekonstrukciju i dogradnju kako bismo uveli jednosmjensku nastavu. Ukupna vrijednost projekta u OŠ Šećerana je 3 milijuna eura, a u OŠ dr. Franje Tuđmana Beli Manastir 6,5 milijuna eura. U ovom trenutku u realizaciji je i važan projekt izgradnje Pretovarne stanice za potrebe Regionalnog centra za gospodarenje otpadom. Sve to govori o investicijskom valu većem od 12 milijuna eura, pa ćemo i dalje, zajedno s Gradom, nastaviti pratiti sve njihove projekte koji bitno utječu na komunalnu infrastrukturu, kvalitetu života, društveni standard, zdravstvo, obrazovanje i sve što je bitno da bi građani Grada Belog Manastira živjeli kvalitetnije i bolje“, poručila je županica Nataša Tramišak.

Izvor: OBŽ

Uz čestitke sugrađanima povodom Dana grada i blagdana svetog Martina, gradonačelnik Belog Manastira Igor Pavelić na sjednici je govorio o radu gradske uprave u protekloj i prethodnim godinama te najavio daljnje aktivnosti.

“Projekti su mnogobrojni. Samo od 2016. godine imamo jedanaest velikih projekata. Grad je kroz tzv. Intervencijski plan do sada utrošio sredstva u vrijednosti od 17,7 milijuna eura, od čega je 15,1 milijun eura sufinancirano iz različitih fondova EU, što je naša prednost jer smo uspjeli ostvariti sufinanciranje od 85 posto. Tim projektima riješeni su mnogi infrastrukturni problemi, poput izgradnje novih vrtića i rekonstrukcije različitih društvenih domova. U zadnjih godinu dana planira se utrošiti 4,7 milijuna eura, a do sada smo postigli sufinanciranje u iznosu od 3,1 milijun eura. Sve su to projekti koji su zamišljeni od prošlog Dana Grada do danas, te mogu zahvaliti i svom prethodniku, bivšem gradonačelniku Tomislavu Robu, koji je izradio svu projektnu dokumentaciju i pripremio projekte“, rekao je gradonačelnik Pavelić.

Naveo je tako 19 različitih projekata, među kojima su aglomeracija – čiji je veći dio ukupnog projekta već odrađen, uređaj za pročišćavanje otpadnih voda kao najskuplji dio projekta – za koji se nada da će u idućih mjesec ili dva biti potpisan ugovor s izvođačem radova, zatim dogradnja Dječjeg vrtića Cvrčak – čiji se početak realizacije očekuje početkom sljedeće godine, izgradnja 2.200 metara biciklističkih staza i novih prostorija DVD-a Beli Manastir, nastavak radova na gradskom stadionu i drugi projekti.

Povodom Dana Grada dodijeljena su i najviša gradska priznanja – Zlatnu plaketu Grada Belog Manastira “Sveti Martin” dobila je tvrtka Novacarton, a gradske povelje primili su Mirela Kotromanović, Igor Jakobfi i udruga P.G.D.I.

Oznake: Dan Grada Belog ManastiraDomovinski ratNataša Tramišaksv. Martin
Prethodna vijest

Jakov Sedlar u Vukovaru: Gradonačelnik Pavliček primio redatelja filma “260 dana”

Sljedeća vijest

Saborsko – selo koje Hrvatska ne spominje: Dok se u Zagrebu raspravlja o simbolima, šuti se o zločinima

Cronika.hr

Cronika.hr

Sljedeća vijest
Saborsko – selo koje Hrvatska ne spominje: Dok se u Zagrebu raspravlja o simbolima, šuti se o zločinima

Saborsko – selo koje Hrvatska ne spominje: Dok se u Zagrebu raspravlja o simbolima, šuti se o zločinima

  • Impressum
  • Izjava privatnosti
  • Naslovnica

© 2024 Cronika portal

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password? Sign Up

Create New Account!

Fill the forms below to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist

No Result
View All Result
  • Naslovnica
  • Vijesti
    • Hrvatska
    • Lokalno
      • Osječko-baranjska županija
      • Splitsko-dalmatinska županija
      • Vinkovci
      • Virovitica
      • Vukovar – Grad Heroj
      • Zagreb
  • Domovinski rat
    • Sjećanje i istina
    • Dani sjećanja
  • Intervju Tjedna
  • Promo
  • Reflektor
    • Iza objektiva
    • U fokusu
  • Hrvati u svijetu
  • Zdravlje
  • Psihologija
  • Kolumne
    • Mladen Pavković
    • Vjekoslav Krsnik
    • Draženka Franjić

© 2024 Cronika portal