Nakon 20 godina od početka izgradnje, 5. studenoga 2023. godine u Ernestinovu je posvećena novoizgrađena Crkva Presvetog Trojstva.
Svetu misu i obred posvete predvodio je mons. Đuro Hranić, nadbiskup i metropolit Đakovačko-osječke nadbiskupije, a uz mnoge mještane i vjernike svečanosti su nazočili i zamjenik župana Osječko-baranjske županije Josip Miletić, državni tajnik Ministarstva regionalnog razvoja i fondova EU Domagoj Mikuluć, načelnica Općine Ernestinovo Marijana Junušić i drugi uzvanici.
Crkva Presvetog Trojstva u potpunosti je razrušena i spaljena tijekom Domovinskog rata i okupacije sela. Kamen temeljac blagoslovio je sveti Ivan Pavao II 2023. godine kada je pohodio Osijek.



“Namučili ste se proteklih godina gradeći ovu novu crkvu. Posljednjih mjeseci ste ju dodatno sredili i nastojali ju opremiti svime što je potrebno da bi bila i posvećena te ste se trudili učiniti je što je moguće ljepšom. I ova materijalna zgrada, crkva, je znak i izričaj ljepote vaše duše i vašeg vjerničkog katoličkog identiteta. Ona je simbol vas samih koji vjerujete u Presveto Trojstvo i treba trajno biti vidljivi znak žive Crkve koja se ostvaruje u vašim srcima,” rekao je nadbiskup Đuro Hranić.


