U gradskoj vijećnici Grada Splita gradonačelnik Ivica Puljak danas,10.listopada 2023.godine, dodijelio je javno priznanje “Medalju Grada Splita” policijskim službenicima Anti Radmilu, Tomislavu Borasu i Ivanu Pupiću Bakraču.
Na svečanoj dodjeli javnog priznanja bio je i voditelj poslova prevencije u PU splitsko-dalmatinskoj Paško Ugrina, kao i rukovoditelji nagrađenih policijskih službenika, zamjenica načelnika Ana Čepić, načelnik Ante Balov načelnik Željko Kapetanović.
Gradonačelnik Grada Splita je temeljem Statuta Grada Splita donio zaključak o dodjeli javnog priznanja policijskim službenicima koji poslove obavljaju u splitskim postajama. Grad Split nagradio je policijske službenike koji su se istakli svojim radom, zalaganjem i profesionalnim odnosom prema službi i građanima.
Dodjela javnog priznanja – Medalje Grada Splita policijskim službenicima, odabranim u kategoriji – „Policajac prijatelj zajednice“ tradicija je od 2016.godine, a ovaj projekt PU splitsko- dalmatinska provodi u suradnji s partnerima
– Policijski službenik Ante Radmilo djelatnik Prve policijske postaje Split, raspoređen na radno mjesto vođa sektora ”Medalju Grada Splita” dobio je zbog profesionalnog pristupa i iskustva kod rješavanja težih i složenijih postupanja na području grada.
– Policijski Službenik Tomislav Boras, djelatnik Druge policijske postaje, raspoređen na radno mjesto kontakt policajac, ”Medalju grada Splita” dobio je za istaknutu suradnju s građanima, aktivnosti na nacionalnim projektima Ministarstva unutarnjih poslova, te angažmanu na kontakt rajonu u rješavanju problema i pomoći građanima na kontakt rajonu.
– Policijski službenik Ivan Pupić Bakrač, djelatnik Postaje prometne policije Split, prometni motociklist, ”Medaljom Grada Splita” nagrađen je zbog visoke razine profesionalnosti i stručnosti, te samoinicijativnosti u obavljanju poslova nadzora i upravljanja prometom , osiguravajući protočnost prometa kod žurnih intervencija i prometnih gužvi, te iznimnom profesionalnom pristupu u komunikaciji s građanima i turistima


Gradonačelnik Ivica Puljak čestitao je nagrađenima na osvojenim medaljama i zaželio im nastavak uspješnog rada na zadovoljstvo građana Grada Splita koje svakodnevno čuvaju i pomažu im.
U ime načelnika PU Splitsko-dalmatinske Slobodana Marendića voditelj poslova prevencije u PU Paško Ugrina zahvalio se gradonačelniku Grada Splita Ivici Puljku.
U ime nagrađenih, policijski službenik Ante Radmilo zahvalio se na primljenoj nagradi i istaknuo kako je ova nagrada motiv za još bolji i predaniji rad.

