Porastom broja oboljelih od Covida-19, a i dolaskom viroza i gripe, gradonačelnica Sinja Kristina Križanac uputila je poziv građanima svoga grada na odgovorno ponašanje
Rast broja oboljelih zadnjih dana na području Grada Sinja, kao i cijele Republike Hrvatske svima nam je upozorenje i poziv na odgovornost. Ove brojke ukazuju na snažnu prisutnost virusa među populacijom, a samim tim i potrebu odgovornog ponašanja, te primjenu i pridržavanje propisanih protuepidemijskih mjera (higijena, dezinfekcija, distanca od 1,5m i nošenje zaštitnih maski).
U ovoj fazi suživota s virusom krucijalna je uloga i postupanje svakog pojedinca. Brzina kojom će se epidemija širiti u ovome trenutku najviše ovisi o ljudima i njihovom ponašanju, a ne samo o zdravstvenom sustavu i epidemiološkoj službi koja nadzire pozitivne osobe i njihove kontakte.
Stoga budimo solidarni i imajmo razumijevanja, bilo to na radnom mjestu, u školi, vrtiću, javnom prijevozu ili svakodnevnom životu, potičimo jedni druge na odgovorno ponašanje, poštivanje i provedbu mjera. Na taj način štitimo svoje zdravlje i zdravlje bližnjih, zaključila je u priopćenju gradonačelnica Križanac.

