Jučer 26. travnja u Ulici VII. Kozari putevi policijski službenici Policijske uprave zagrebačke su prilikom provjere pridržavanja mjera samoizolacije došli do saznanja da se 61-godišnjakinja kojoj je dijagnosticiran koronavirus ne pridržava mjere koju joj je izrekao epidemiolog.
Kako navode iz zagrebačke policije, ona se svakodnevno kretala dvorištem koje koriste obitelji više kućanstava i svjesno im prešutjevši da joj je dijagnosticirana bolest, s njima dolazila u kontakt.
Tim je svojim ponašanjem dovela stanare u opasnost od širenja i prenošenja zarazne bolesti na adresi na kojoj prebiva.
Protiv 61-godišnjakinje će biti podnesena kaznena prijava zbog sumnje u počinjenje kaznenog djela širenja i prenošenja zaraznih bolesti.
