Trogir je jučer svjedočio neobičnoj vožnji mopeda po nogostupu, i to u pogrešnom smjeru i bez kacige, koju je izveo jedan 59-godišnjak. Nakon što ga je policijska službenica uhvatila u prekršaju, postupio je prema narodnoj izreci – “napad je najbolja obrana”.
Iz PU Splitsko-dalmatinske izvijestili su o nesvakidašnjem događaju.
“Policijski službenici Policijske postaje Trogir proveli su kriminalističko istraživanje nad 59-godišnjim muškarcem zbog sumnje u počinjenje kaznenog djela Prisila prema službenoj osobi. Naime, jučer 01. rujna policijska službenica, tijekom redovite ophodnje zatekla je muškarca kako mopedom upravlja bez zaštitne kacige, vozeći pritom po nogostupu i u suprotnom smjeru jednosmjerne ulice.
Nakon što je uz pomoć svjetlosne i zvučne signalizacije zaustavljen, odbio je dati na uvid vozačku dozvolu te ju je verbalno napao, a potom nastavio vožnju. Nakon toga je parkirao u dvorištu ispred kuće.
Policijska službenica ga je sustigla i pokušala provjeriti identitet, no muškarac je nastavio s vrijeđanjem i fizički nasrnuo na nju. U daljnjem naguravanju policijska službenica je uporabom sredstava prisile spriječila nastavak napada, dok se muškarac udaljio i otišao u kuću. Uhićen je i nad njim je provedeno kriminalističko istraživanje. Policijska službenica je zadobila lakše tjelesne ozljede, a muškarac je odbio liječničku pomoć.
Nakon dovršenog kriminalističkog istraživanja 59-godišnjak je, uz kaznenu prijavu, predan pritvorskom nadzorniku.”


