Predsjednik Domovinskog pokreta Ivan Penava danas je ponovno pozvao čelnike Mosta da sjednu, razgovaraju i krenu na formiranje predizborne koalicije, takozvanog ‘trećeg bloka‘ te u koaliciju krenu na izbore.
Pozivam Most da maksimalno suzbijemo svoje taštine, ega i u interesu politika koje zastupamo uđemo u razgovore i oformimo koaliciju. Apeliram, molim, zahtijevam da se još jednom razmisli i presječe, da se u konačnici shvati što je interes naroda, što je interes države, a što su puke političke floskule koje služe od danas do sutra, jer ukoliko propustimo šansu, a stvarno imamo veliku šansu na predstojećim izborima, bojim se da će posljedice za Hrvatsku biti dalekosežne,” poručio je predsjednik DP-a na današnjoj konferenciji za medije.
Penava je objasnio i zašto bi ova koalicija bila prirodna.
“DP s Mostom dijeli sličan svjetonazor i stajališta o obitelji, vjeri, suverenoj nacionalnoj državi, rodnoj ideologiji, poljoprivredi, zaštiti granica, a kontra globalističkih programa i agendi. Takva koalicija bila bi neizbježan faktor formiranja bilo kakve buduće hrvatske vlade.”
Iako je između Domovinskog pokreta i Mosta palo dosta teških riječi, Penava smatra da je to “dječja igra” naspram teškim riječima izrečenim prema HDZ-u i ljevici.
Penava je, također, pojasnio i s kim Domovinski pokret može, a s kim ne može u koaliciju.
“Može HDZ, SDSS i Možemo ni pod koju cijenu, svi drugi su ravnopravni. Sa svima drugima razgovaramo, nitko nema bjanko ulaznicu kod nas, svjetonazorski bliske stranke su nam primarne no nitko nije dobio odbijenicu.”

