Liječnik koji je koristio kosti žrtava masakra u Srebrenici, pa ih potom zazidao u fontani u svom dvorištu i dalje radi – kao da ništa nije bilo
Liječnik iz Brčkog koji je u dvorištu kuće u fontani zazidao posmrtne ostatke žrtava iz Srebrenice Nebojša Mraović i dalje radi s pacijentima u svojoj ordinaciji u Brčkom, objavio je Radio Slobodna Evropa.
Novinari Radio Slobodna Evropa (RSE u nastavku teksta) do ovog su saznanja došli nakon poziva ordinacijama gdje Mraović liječi kao ortoped.
Poziv Mraoviću i ordinaciji
Novinari RSE tako su nazvali Mraovića, koji im se javio, ali je ukratko rekao da nema vremena da razgovora jer je u ordinaciji.
“Nemam vremena, ne dajem nikakve izjave, džaba zovete“, rekao je Mraović.
RSE je pozvao i ordinaciju u Brčkom “Dr. Pajić Medical”, gdje Mraović radi, i pitao za liječnika, na što je ženska osoba rekla da je Mraović trenutno u ordinaciji i da radi.
“Stvarno ne znam kad će završiti, gužva nam je, pozovite kasnije“, rekla je.
Zazidao kosti žrtava masakra
Mraović je, podsjećamo, u svom dvorištu, prema vlastitom priznanju, skrivao nepotpune zakopane kosti dvaju žrtava genocida u Srebrenici. Oni su bili zabetonirani u fontani koja se nalazi u dvorištu privatne kuće.
Mraović je posmrtne ostatke 1997. donio u Brčko iz šume, a 2012. godine ih je zakopao. Za RSE je ranije rekao kako ne vidi ništa sporno u cijelom slučaju, navodeći da su kosti korištene za “planiranje operacija”.
“Ja sam ih koristio u bolnici, za planiranje operacija, oni su valjali stotinama ljudi“, rekao je u rujnu.


