U Srbiji – sve po starom. Ono što su radili nama 1990. i 1991., sada aktivno rade na Kosovu.
Srpski mediji pod kontrolom predsjednika Srbije Aleksandra Vučića aktivno su se uključili u opravdavanje napada na policiju Kosova, koju su tamošnje vlasti proglasile terorističkim činom, veličajući poginule teroriste.
Na naslovnici Informera su lica poginulih napadača uz natpis “Oni su naši Kosovski Junaci”.
“Igor Milenković, Bojan Mijailović, Stefan Nedeljković i još najmanje jedan Srbin, čiji identitet još nije priopćen ustali su u nedjelju protiv jezivog šiptarskog terora i položili život za domovinu. Neka im je vječna slava i hvala“, navodi se na naslovnici ovog tabloida.

Na naslovnici Alo! su fotografije napadača uz ilustraciju zapaljenje svijeće i natpis “Žrtve Kurtijevog terora”.

Ovaj tabloid podsjeća na Dan žalosti koji je proglašen u Srbiji zbog “tragičnih događaja na Kosovu i Metohiji”.
Večernje Novosti na naslovnici u fokus stavljaju premijera Kosova Albina Kurtija uz natpis “Dželat preko noći ogrnuo plašt žrtve”
Novosti također i podsjećaju na jučerašnje paljenje svijeća u Beogradu uz naslov “Suze i svijeće za pale Srbe, tuga i briga na sjeveru Kosova”.

Današnje izdanje Blica je s crnobijelom naslovnicom, kao i ostali režimski listovi.
U fokusu je naslov “Zapad gubi konce na Kosovu, zašto su strani diplomati oprezni poslije ‘krvave nedjelje’ u Banjskoj. Također, akcija kosovske policije okarakterizirana je kao teror.
“Nastavlja se Kurtijev teror, uhitio osmero Srba, neki od njih su ranjenici”.


