Iz Hamasa su poručili kako ni SAD neće spasiti Izrael
Glasnogovornik bataljuna Al-Qasam, vojnog krila organizacije Hamas, Abu Obaida uputio je još jednu upozoravajuću poruku Izraelu, ali i zapadnim zemljama te je poručio kako će Palestinci nastaviti pružati otpor.
Spremni za dugoročnu bitku
Između ostalog, Obaida je izjavio kako su Hamas, ali i druge organizacije, spremne za dugoročnu bitku.
“Nijedna sila na svijetu ne može uništiti naš otpor. Otpor radi veoma dobro i spreman je za dugoročnu bitku“, rekao je glasnogovornik.
Abu Obaida je zatražio od “svih slobodoumnih ljudi na svijetu” da se mobiliziraju i okupe ispred veleposlanstava koje je Hamas ocijenio kao neprijateljskim.
“Tražimo od ljudi da se kreću prema granicama Palestine kako bi zbacili cionistički režim. Neprijatelj je trenutno u najslabijem stanju“, naglasio je.
Ni Amerikanci ih neće spasiti
Na kraju, Abu Obaida je rekao i kako američka podrška neće spasiti Izrael.
“Nećemo pustiti da se neprijateljski zločini nad džamijom Al-Aksa i našom nacijom nastave“, zaključio je.

