Izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Zlatko Dalić presretan je zbog plasmana na Europsko nogometno prvenstvo u Njemačkoj 2024. godine, a svima je poručio kako “Bog pomaže onima koji vjeruju”
Izbornik Zlatko Dalić zajedno se s nogometašima hrvatske nogometne reprezentacije plasirao sinoć na četvrto veliko natjecanje u svom mandatu: Europsko prvenstvo u Njemačkoj 2024. godine.
Pobjedom nad Armenijom rezultatom 1-0 Hrvati će ponovno na veliko natjecanje, a tom prilikom izbornik Zlatko Dalić održao je konferenciju za medije na kojoj se dotaknuo trenutnih i nedavnih događanja, vjere i domoljublja.
“Listopad nas je stajao nervoze i stresa. No, možda je to i dobro došlo. Meni da izađem iz komfora, bitno je da smo osvojili šest bodova i plasirali se na Euro, to je bio cilj“, započeo je Dalić na novinarskoj konferenciji nakon utakmice.
“Bog pomaže onima koji vjeruju. Malo smo iscrpljeni svi skupa, a vjerujem da ste i svi vi bili iscrpljeni u drugom poluvremenu gdje strepiš da ne primiš gol. Pokazali smo karakter, osobno sam znao da će biti teško i vidio sam grč koji je bio prisutan“, rekao je.
Njemačka kao drugi dom i zastupanje svih vrijednosti hrvatskog naroda
“Sada idemo u Njemačku, gdje će nas čekati tisuće hrvatskih navijača, igrat ćemo doma“, dodao je.
Dalić je naveo kako jedva čeka Njemačku.
“Svi smo iscrpljeni, bilo je teško, imali smo 1-0 i strepili smo da ne primimo gol i da sve ne padne u vodu. Pokazali smo karakter, znao sam da će biti teško. Vidio sam mali grč kod igrača, ali na kraju se sve poklopilo. Sretan sam i ponosan, moje četvrto veliko natjecanje i to mi je velika osobna satisfakcija. Ostao sam u Hrvatskoj zbog Eura i to sam i ostvario. Jedva čekam Euro, gdje ćemo zastupati sve vrijednosti hrvatskog naroda, a to su domoljublje, ljubav i vjera.
Niti ne znam u kojem smo ‘potu’, nemam nikakve želje, nije bitno koga ćemo dobiti. Prvi cilj će biti proći skupinu. Međutim, moramo popraviti svoju igru, moramo doraditi našu igru, moramo biti bolji, ako želimo ponoviti Rusiju i Katar. Moramo biti efikasniji, stvarati više prilika, biti okomitiji i ubojitiji. Nama je lakše igrati svjetska nego europska prvenstva“, poručio je izbornik.
