Ogromne su ovo vijesti za sve koji su na strani Ukrajinaca. Mnogi su se pribojavali kako će drugi najveći ukrajinski grad pasti, no Ukrajinci se jednostavno ne predaju
Ukrajinski mediji objavili su kako je Kharkiv, drugi najveći grad u Ukrajini uspješno obranjen, a Rusi potjerani. Informacija još nije službeno potvrđena, no sudeći po broju objava iste informacije, gotovo je sigurno potvrđeno.
Prvi koji je ovu vijest objavio je ukrajinski diplomat Oleksander Ščerba, koji je bio ukrajinski ambasador u Austriji od 2014. do 2021. godine.
“Obranili smo grad! Opet je naš. Nešto Rusa bježi pješice, neka safari počne“, napisao je na svom Twitter profilu.
Official. Kharkiv under full 🇺🇦 control. A couple of invaders are trying to escape on foot. Let the safari begin! #RussiaGoHome #RussiaGoToHell
— olexander scherba🇺🇦 (@olex_scherba) February 27, 2022
Istu je informaciju potvrdio i Ilija Ponomarenko, novinar Kyiv Independenta.
All Russian units in Kharkiv eliminated.
— Illia Ponomarenko (@IAPonomarenko) February 27, 2022
Ukrainian military and home guard units have full control.
Ovu je informaciju sada i službeno potvrdio Oleh Synegubov, guverner oblasti Kharkov.

