Vrhunac okupljanja se očekuje danas u 19 sati kada će uslijediti svečano euharistijsko slavlje
Na tisuće vjernika iz svih krajeva svijeta zaputilo se u Međugorje na obilježavanje 41. godišnjice Gospinih ukazanja.
Kako prenose bh. mediji, mnogi su danima putovali iz dalekih zemalja, a veliki broj vjernika iz Bosne i Hercegovine je kilometre prešao pješke kako bi na obilježavanju 41. godišnjice ukazanja stigao sa svojim molitvama i zavjetima u čast Kraljice Mira u Međugorje.
Župni vikar Međugorja, fra Renato Galić za bh. medije ispričao je kako su se župa i župljani Međugorja za ovaj dan intenzivno pripremali cijelu ovu godinu.
“Mnogo ljudi je danas tu, a vrhunac očekujemo u 19 sati kada će uslijediti svečano euharistijsko slavlje. Prije toga ćemo imati tradicionalnu procesiju s Gospinim kipom pred vanjskim oltarom“, objasnio je Galić.

