Sjećate li se što se radili tog dana?
Na današnji su se dan prije 10 godina svi (pa, gotovo svi) stanovnici Splita i okolice osjećali kao da imaju 5 godina. Razlog je vrlo jednostavan. Pao je snijeg – i ostao!
Od skijanja na Marjanu, do igranja “baluna” na Rivi, pa sve do igranja picigina na Baćvicama, ljudi su pohrlili van iz kuća kako bi na svoj način što bolje iskoristili ovaj dan i dali mu dašak mediteranskog života.
Stanovnicima ovog područja ovaj će dan zauvijek ostati u sjećanju jer je uistinu imao svega – od smijeha i suza, do lomova i sudara. Ljudi s ovog područja su, naravno, notorni po tome kako nemaju pojma kako voziti po snijegu, budući da ga nikada ni nema.
Ipak, to one “nesretne”, koji su morali na posao tog dana, nije spriječilo da voze – dužnost, j*biga, ipak zove, rekli bi.
Hitni kirurški radio punom parom
Samo do podneva na Hitni kiruški prijem došlo je 17 Splićana, najčešće s lomovima zglobova.
Gradske su se vlasti odmah aktivirale, pa je neradan dan proglašen u Splitu, Kaštelima, Solinu, Trogiru…


Tada je i jedna od najpopularnijih pjesama bila Danza Kuduro, a dovitljivi Kaštelani odlučili su napraviti svoju verziju na snijegu – Danza Snjeguro!

