Ovakav slučaj – zagrebački policajci zasigurno nikad nisu imali
Policija je uhitila 47-godišnjaka zbog sumnje da je oko 2 ujutro provalio u kuću i otuđio radni alat vrijedan 11.000 kuna, prenosi Danica.hr.
Ipak, način na koji su krim-policajci došli do nepoznatog počinitelja teške krađe – koja se dogodila još 30. rujna između 2.15 i 2.25 sati u Ulici Prilesje u Zagrebu – je uistinu neobičan.
Muškarac je, naime, tijekom noćne provale i krađe alata u kući izgubio mobitel kojeg je policija pronašla tijekom očevida.
Istog dana, 30. rujna, došao je u policiju i prijavio kako ga je nepoznata osoba dan ranije oko 23 sata u Ulici Prilesje udarila automobilom dok se kretao pješice, a zatim i tjelesno napala i zadala mu više udaraca te otuđila mobitel i novac.
“Sumnja se da je došao do kuće u Zagrebu, Ulici Prilesje, da bi potom uporabom tjelesne snage nasilno otvorio prozor i ušao kuću, te otuđio radni alat u vlasništvu trgovačkog društva i 46-godišnjaka. Materijalna šteta pričinjena ovim kaznenim djelom iznosi oko 11.066 kuna.
Tu nije bio kraj protupravnog ponašanja 47-godišnjaka kojem je prilikom počinjenja kaznenog djela ispao mobitel, pa je istog dana policijskim službenicima dolaskom u postaju lažno prijavio da je žrtva kaznenog djela razbojništva, unatoč upozorenju na posljedice lažnog prijavljivanja.
Nakon dovršenog kriminalističkog istraživanja policijski službenici su osumnjičenog predali pritvorskom nadzorniku, dok je posebno izvješće dostavljeno Općinskom državnom odvjetništvu”, izvijestila je Policijska uprava Zagrebačka.

