Predsjednik Republike Zoran Milanović danas je u Okučanima napustio obilježavanje obljetnice vojnoredarstvene akcije Bljesak jer je u povorci vidio majice s natpisom “Za dom spremni”.
To je namjerna provokacija. Ja to smatram gaženjem žrtava i sjećanja na ovaj događaj“, rekao je Milanović.
Dodao je kako ni ubuduće, gdje god bude ovakva situacija, u tome neće sudjelovati.
Milanović je u Okučanima trebao zajedničkim vijencem i paljenjem svijeća s predsjednikom Hrvatskoga sabora Gordanom Jandrokovićem i predsjednikom Vlade Andrejem Plenkovićem odati počast poginulima u operaciji “Bljesak”.
Na novinarsko pitanje je li razgovarao o tome s predsjednikom Vlade Andrejom Plenkovićem Milanović je odgovorio: “Jesam. On je slegnuo ramenima. Imam razumijevanja za premijera, ali pozdravu za Dom spremni ovdje nije mjesto.”
Njome je nakon četiri godine okupacije oslobođena zapadna Slavonija, te je uspostavljen nadzor nad autocestom Zagreb-Lipovac i željezničkom prugom prema istočnoj Slavoniji.

