Indijski su policajci na neuobičajen način odlučili kazniti grupu stranih turista u toj zemlji, primoravši ih da 500 puta napišu “ispričavam se…“, nakon što su prekršili odredbu o zabrani kretanja u gradu Rishikeshu.
Naime, desetero stranih turista iz Izraela, Meksika, Australije i Austrije zatečeno je u šetnji tim indijskim gradom, čime su prekršili službenu odredbu kojom je kretanje dopušteno samo u nužnim situacijama, poput odlaska do trgovine s namirnicama ili do ljekarne. Policija ih je odlučila kazniti na neuobičajen način, zatraživši od svih desetero da 500 puta napišu “ispričavam se…”, što su morali obaviti pod budnim okom čuvara reda, piše na Twitteru lokalnog online časopisa.
Policija educirala malobrojne turiste
Lokalni policajac Vinod Sharma pojasnio je kako je svaki od turista morao 500 puta napisati rečenicu: “Nisam se pridržavao pravila izolacije, zbog čega mi je jako žao“. Inače, u ovom dijelu Indije trenutačno boravi više od 700 stranih turista iz SAD-a, Australije, Meksika i Izraela. Oni su u proteklim danima kršili mjere zabrane kretanja, stoji u izvješću mjesne policije, koja je turistima odredila neobičnu kaznu kako bi ih naučila da to ne smiju raditi.
Sharma je rekao kako će policija osoblju hotela dati naputak po kojemu ih strani gosti smiju napuštati isključivo u pratnji lokalnih pratitelja, a hotelijeri i ugostitelji koji ne budu poštovali odredbe bit će novčano kažnjeni.
