Site icon Cronika

PREMINULA PRVA ŽRTVA KORONAVIRUSA U SRBIJANSKOJ VLADI Ima još zaraženih ministara

Pixabay

Državni tajnik u ministarstvu zaštite okoliša srbijanske vlade, koji je bio pozitivan na koronavirus, preminuo je tijekom dana, objavili su u danas beogradski mediji, pozivajući se na izvore u tom ministarstvu.


Premda vijest o smrti državnog tajnika dr. Branislava Blažića još nije službeno potvrđena, srbijanski mediji navode kako su potvrdu dobili u ministarstvu, a agencija Tanjug navodi da ima potvrdu iz dva izvora.

Šezdesetrogodišnji Branislav Blažić, bio je član vladajuće Srpske napredne stranke i porijeklom iz Kikinde, jednog od početnih žarišta koraonavirusa u Srbiji, a liječen je u Infektivnoj klinici u Beogradu.

Još zaraženih vladinih djelatnika

Nakon objave o zarazi koronavirusom vladinog dužnosnika, srbijanska vlada preselila je sve svoje aktivnosti iz zgrade u Nemanjinoj ulici u središtu grada, u Palaču Srbija, nekadašnje Savezno izvršno vijeće, u Novom Beogradu.

Svi suradnici i osobe s kojima je Blažić bio u kontaktu su testirane na COVID-19, a rezultati testova nisu objavljeni.

Šef diplomacije i vicepremijer Ivica Dačić potvrdio kako u srbijanskoj vladi ima i drugih djelatnika koji su pozitivni na koronuvirus, ali nije preciziro o kojem se broju radi.

U Srbiji je su do utorka u 15 sati potvrđene ukupno 23 žrtve COVID-19 od početka epidemija 6. ožujka.

Exit mobile version