Stojedanaestogodišnjakinja Čileanka postala je najstarija osoba koja je preživjela koronavirus prema podacima Nacionalnog centra za starije osobe (SENAMA) te južnoameričke zemlje.
Juana Zuniga, koja će u srpnju imati 112 godina, jedna je od 25 osoba zaraženih Covidom -19 u domu za umirovljenike u Santiagu, navodi SENAMA.
Stojedanaestogodišnjakinja se oporavila nakon duže karantene
Zuniga živi u domu od 2014., a u karateni je provela 28 dana. Kada se 10. svibnja i službeno oporavila, postala je najstarija osoba u Čileu koja je preživjela bolest koju uzrokuje koronavirus.
Dužnosnik SENAME, zadužen za epidemiju Covida-19 istaknuo je kako su “u ustanovi smanjili broj korisnika. Brigu o nekima su preuzeli članovi obitelji, a neki su premješteni unutar doma, pa je Juanita imala bolje uvjete uspješno prebroditi 28 dana karantene,” objasnio je.
Po broju zaraženih Čile zauzima visoko treće mjesto u Latinskoj Americi
Inače, Čile je u srijedu produžio karantenu za veći dio Santiaga do 5. lipnja. Zemlja bilježi 4328 novooboljelih u 24 sata, te ukupno ima 82.289 oboljelih, čime je ta zemlja treća u Latinskoj Americi nakon Brazila i Perua. U Čileu je dosada umrla 841 osoba zaražena koronavirusom.
