Sukob nekadašnjih bliskih suradnika iz Domovinskog pokreta ne jenjava. Saborski zastupnik Josip Dabro oglasio se novim priopćenjem za javnost u kojem je oštro prozvao predsjednika stranke DOMiNO Marija Radića, optuživši ga da stoji iza medijskih napisa objavljenih u tjednicima 7Dnevno i Nacional te da financira, kako tvrdi, kampanju usmjerenu protiv njega.
Dabro u priopćenju iznosi niz teških optužbi na Radićev račun, naziva ga “agentom s Batajnice” te poručuje da od njega nikada nije tražio niti bi tražio političku pomoć. Podsjetimo, njih dvojica bili su među ključnim ljudima Domovinskog pokreta prije raskola u stranci, a njihovi odnosi dodatno su se pogoršali nakon objave kompromitirajućih snimki i fotografija Dabre, za čije je dospijeće u javnost ranije prozvao upravo Radića.
Priopćenje Josipa Dabre prenosimo u cijelosti i bez uredničkih intervencija:
Čitajući tekst o meni u 7Dnevno, nedugo nakon sličnog pokušaja Nacionala, pada mi na pamet svašta, a posebno da netko ima novca za bacanje, a da nasuprot toga nema mozga.
Jedine dvije kategorije među ljudima, koje istinski prezirem su – drukeri i agenturni prljavi cinkaroši, te prevaranti, koji računaju na ljudsku dobrotu. Otvorene neprijatelje poštujem, s njima si uvijek na čisto. Ne znam što bi mi se moralo dogoditi u životu, da bi bio prinuđen obratiti se drukeru i agenturnom cinkarošu Mariu Radiću. Možda ima takvih iskušenja, ali politička karijera to nije.
Za političku karijeru nisam spreman ni na kakav kompromis, koji bi bio u pitanju moj obraz čovjeka, Hrvata i katolika. Zato nemojte bacati novac plaćajući tekstove i laži da sam zatražio pomoć od drukera i agenta s Batajnice Radića. Od takvih tražio milost nikada ne bih, a ne bih im je ni dao nikada.
U zadnja dva, tri mjeseca me odjednom zovu razni “desničari”, “zaštitna televizijska lica desnice”, čitav niz “savjetnika”, redom tipova koji godinama i desetljećima unazad “spašavaju” Hrvatsku“, “naganjaju izdajnike”, “kosovce”, “soroševce”, svekolike neprijatelje Hrvatske, a s većinom u životu ranije nisam kontaktirao.
Svi nude pomoć i savjete. Usprkos tome što su savjetovanjem i zalaganjem upropastili sve hrvatsko čega su se dotakli, ili u najboljem slučaju doveli na rub propasti. I opet imaju obraza nuditi “savjete”.
Nisu me zvali kad sam bio predviđen za odstrel, nisu sa mnom pjevali “Grobnicu od zlata”, niti su bili spremni snositi posljedice za to, iako ustašuju desetljećima. Od takvih karakternim ljudima ne trebaju savjeti.
Da su bili dobri savjetnici, danas bi desnica imala dvije trećine mandata u Hrvatskom saboru, ne bih ja trebao nuditi kao zalog saborski mandat za kriminalizaciju neprijateljskih i zločinačkih programa i simbola, ne bih ja morao upozoravati hrvatsku javnost i državu na neprihvatljivost neprijateljske histerije protiv SAD-a i predsjednika Trumpa, ne bih ja morao Hrvatski sabor i državnu vlast pozivati na dostojnu komemoraciju žrtava Bleiburga i Križnog puta, ne bih baš ja zagovarao potpunu integraciju hrvatskog naroda izvan Hrvatske u državni poredak ukidanjem sramne političke diskriminacije u Ustavu, niti bih ja morao protresti Hrvatsku prijedlogom za odbacivanje kapitulantskih politika prema statusu našega naroda u BiH s jedino mogućim efikasnim rješenjima koje primjenjuju nacije što cijene sebe, ali i na kojima počiva međunarodni poredak kojemu pripadamo.
Nije Hrvatska započela sa mnom, neće sa mnom ni završiti. Politike koje zagovaram i promoviram su hrvatske narodne politike, kako ih god nazivali besposličari i sitni propagandisti, mutikaše i lažovi. Oni interpretiraju, a ljudi vide, čuju, prepoznaju i znaju. Na svakom koraku to svjedočim, u Hrvatskoj, u BiH, u cijelom svijetu.
Imamo sve potrebno za uspjeh. S kim moram razgovarati radi realizacije tih politika, znam, a znam s kim ne trebam gubiti vrijeme.
S poštovanjem,
Josip Dabro

