Cronika

Otvoreno 26. Osječko ljeto kulture: Više od 60 besplatnih programa do kraja kolovoza

Koncertom Panonske filharmonije iz Pečuha u srijedu (24. lipnja) je svečano otvoreno 26. Osječko ljeto kulture. Otvorenju su nazočili osječko-baranjska županica Nataša Tramišak, potpredsjednik Vlade i ministar obrane Ivan Anušić, ujedno i izaslanik predsjednika Vlade RH, saborski zastupnik i gradonačelnik Osijeka Ivan Radić, saborski zastupnik i izaslanik predsjednika Hrvatskog sabora Stipan Šašlin i drugi uzvanici.

Županica Nataša Tramišak naglasila je da Osječko ljeto kulture već 26 godina privlači Osječane i goste u ljetnim mjesecima. “Više od 60 događanja koja su osmislile gradske, županijske i državne kulturne institucije sigurno će privući brojne Osječane i goste na gradske trgove, u kulturne ustanove, muzeje, galerije i knjižnice. Lijepo je vidjeti i doživjeti kulturu i umjetnost u prekrasnom ambijentu barokne Tvrđe“, poručila je županica Tramišak. 

Osječko ljeto kulture najveća je kulturna manifestacija po kojoj je Osijek poznat i prepoznat izvan svojih granica. Pozivam sve da posjete Osijek, da uživaju u raznovrsnim kulturnim sadržajima jer Osijek je centar kulturnih događanja na istoku Hrvatske“, zaključio je ministar Anušić.

Gradonačelnik Osijeka Ivan Radić kazao je da će Osječko ljeto kulture u iduća 2 mjeseca sa 60 programa oživjeti gradske ulice, trgove i dvorišta kraj kojih ćemo zastati i pogledati neki program. “Program je raznolik, Tvrđa je najbolja moguća pozivnica i najljepša osječka ljetna pozornica“, naglasio je Radić.

“Osječko ljeto kulture postalo je brend, prepoznatljivo ne samo u Osijeku već i cijeloj kontinentalnoj Hrvatskoj. Dolaze brojni umjetnici, ali i posjetitelji koji uživaju u kulturnim događanjima tijekom ljeta”, kazao je saborski zastupnik Stipan Šašlin.

26. Osječko ljeto kulture završava 30. kolovoza, koncertom Zagrebačke filharmonije, a svi će sadržaji i ove godine biti besplatni za posjetitelje.

Exit mobile version