Sjednici su nazočili zamjenik županice Josip Miletić, državni tajnik u Ministarstvu obrane Tomislav Galić kao izaslanik predsjednika Vlade Republike Hrvatske, saborski zastupnik i gradonačelnik Đakova Marin Mandarić kao izaslanik predsjednika Hrvatskog sabora, gradonačelnici i načelnici susjednih gradova i općina te drugi uzvanici
Dan Grada Našica i 797. obljetnica grada obilježeni su danas, 12. lipnja 2026., svečanom sjednicom Gradskog vijeća u dvorcu Pejačević. Sjednici su nazočili zamjenik županice Josip Miletić, državni tajnik u Ministarstvu obrane Tomislav Galić kao izaslanik predsjednika Vlade Republike Hrvatske, saborski zastupnik i gradonačelnik Đakova Marin Mandarić kao izaslanik predsjednika Hrvatskog sabora, gradonačelnici i načelnici susjednih gradova i općina te drugi uzvanici.
U svom obraćanju Miletić je istaknuo kako se u Našicama posljednjih desetak godina provodi snažan investicijski ciklus uz potporu Osječko-baranjske županije i Vlade Republike Hrvatske. Čestitao je sugrađanima 797. rođendan grada te poručio kako je u tijeku dogradnja Osnovne škole kralja Tomislava radi prelaska na jednosmjensku nastavu, uz ulaganja u prometnu infrastrukturu i druge projekte.
Gradonačelnik Našica Krešimir Kašuba naglasio je da je temeljni cilj njegove uprave demografska obnova, ali i nastavak ulaganja u kapitalne projekte. Istaknuo je kako su nakon obnove prirodne i kulturne baštine, aglomeracije i optimizacije rasvjete završeni i projekti Centra industrijske zone, dječjeg vrtića “Urbarija” i Centra za starije i nemoćne, najvećeg kapitalnog ulaganja u Našicama, vrijednog više od 12 milijuna eura.
Kašuba je dodao kako je grad ušao u četvrti investicijski ciklus, koji obuhvaća dogradnju osnovne škole radi prelaska na jednosmjensku nastavu, nabavu magnetske rezonance za Opću županijsku bolnicu Našice te izgradnju još jednog dječjeg vrtića u prigradskom naselju Markovac Našički. Kao sljedeći veliki projekt najavio je izgradnju našičke obilaznice vrijedne 11 milijuna eura.
Na sjednici su dodijeljena javna priznanja i nagrade zaslužnim pojedincima i kolektivima, a titulu počasnog građanina dobio je saborski zastupnik češke i slovačke manjine Vladimir Bilek.

