Site icon Cronika

U OSJEČKO-BARANJSKOJ ŽUPANIJI DVOJE NOVOOBOLJELIH Pandemija je pod strogim nadzorom,otvaraju se tržnice

Ivan Anušić

Facebook

Jučer je na Zavodu i u KBC-u Osijek testirano 118 uzoraka, od kojih su dva bila pozitivna na Covid-19. Tri osobe su izliječne, 30 je hospitalizrano u Osijeku, četiri je u težem stanju, i 4 u Našicama. U županiji je 421 osoba u samoizolaciji, izvjestio je županijski Stožer.

Sve osobe pod nadzorom i njihovi kontakti su obrađeni. Ove brojke govore da je pandemija strogo pod nadzorom“, rekao je doktor Kožul.

Otvaranje tržnica i paketi potrebitima

Župan Anušić najavio je da se sutra otvaraju sve zelene tržnice u županiji, osim one u Donjem Miholjcu koja će proraditi prekosutra.

Anušić se ujedno zahvalio osječkoj tvrtki Žito koja je za sve potrebite na području županije osigurala 5400 paketa a koji će im biti uručeni povodom uskrnih blagdana.

Zahtjevi za propusnice na osnovi stare podjele po općinama

Načelnik stožera Goran Ivanović izvjestio je o slanju zahtjeva nacionalnom stožeru u kojem se traži da se e-propusnice izdaju na osnovu stare podjele po općinama – Valpovština, Đakovština, Miholjština, Našički kraj, Grad Osijek i Baranja.

Smatramo da ćemo tako bitno rasteretiti policijsku upravu, a našim građanima omogućiti da nabave ono što ne mogu nabaviti u svojim malim općinama. Smatramo da će nam nacionalni stožer odobriti takvu podjelu Osječko-baranjske županije“, rekao je Ivanović.

Prema izvješću PU Osječko-baranjske jučer su zatečene 4 osobe u kršenju samoizolacije. Tri su iz Osijeka i jedna iz Belišća.

Exit mobile version