Cronika

TRGOVAČKI CENTRI OTVORILI SVOJA VRATA Splićani pohrlili u kupovinu

Foto: Cronika

Izolacija, strah od koronavirusa, sve je to danas iza nas. Trgovački centri u Splitu otvorili su svoja vrata, garaže se napunile automobilima, Splićani se razmilili po dućanima. Sve je ponovno kao što je i bilo, osim za pojedince koji se još uvijek boje zaraze, no oni su i tako u manjini.

Posjetila sam dva splitska trgovačka centra, očekujući na vratima nekoga tko provjerava koliko je kupaca unutra, no moram priznati, nigdje nije bilo nikoga tko je brojao one koji ulaze ili izlaze. Parking je bio skroz solidno popunjen i u jednom i drugom trgovačkom centru.

Izlozi dućana privlačili su poglede kupaca novim proljetnim kolekcijama i u većini slučajeva natpisima o popustima od 30 posto. Prodavačica iz jednog dućana ispričala mi je kako je razlika u tome što moraju izmjeriti temperaturu kada dođu na posao, dezinficirati prostor tijekom jutra, kada mijenjaju smjenu i kada zatvore dućan. Napomenula je i kako ona koja naplaćuje mora imati rukavice.

Što se tiče isprobavanja, napomenula mi je kako roba koju kupci probaju ide 3 dana u karantenu. Iako sam pretpostavljala da će trgovcima upravo to biti problem, u dva dućana u koja sam ušla odmah su mi ponudli da isprobam što želim.

Kafići su također započeli s radom nakon dva mjeseca prisilnog odmora, no u njima nije baš bilo gužve. Možda je razlog bila “gluva ura”, no oni koji su sjedili u njima uživali su u kavici, naravno bez maske.

A maske su inače u oba trgovačka centra bile modni detalj ostavljen kod kuće. Mjere nestaju jedna po jedna, kao i strah. Život se polako vraća u normalu.

Exit mobile version