Od jučer je udruga Bijeli krug Hrvatske ponovno dostupna svojim korisnicima kroz direktno pružanje savjetovanja i pružanja psihosocijalne podrške.
Naime, Ministarstvo za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku jučer je, sukladno preporukama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, dalo preporuku za sve pružatelje izvaninstitucionalnih usluga da mogu nastaviti pružati usluge savjetovanja i pomaganja, rane intervencije, individualne psihosocijalne podrške i integracije u svojim prostorima, pri tome se pridržavajući epidemioloških preporuka.
Tako će korisnici, koji su dolazili osobno u Bijeli krug, ponovno moći dolaziti na savjetovanje i psihosocijalnu pomoć, a sudeći prema najavama kako se za vrijeme izolacije nasilje povećalo, u udruzi mogu očekivati više onih kojima je potrebna pomoć koju pružaju.
VEZANO:
Podsjećamo, udruga Bijeli krug od 01. travnja provodi projekt „Prekriži nasilje“, koji je financiran bespovratnim sredstvima iz Europskog socijalnog fonda – Operativni program ljudskih potencijala 2014. – 2020., u okviru poziva Širenje mreže socijalnih usluga u zajednici – faza I i provodit će ga naredne dvije godine.
