U Općoj bolnici Šibenik preminula je prva osoba oboljela od koronavirusa u Šibensko-kninskoj županiji, a riječ je o 91-godišnjaku s Murtera koji je bio kronični bolesnik te se zarazio u kontaktu s oboljelom osobom, izvijestio je danas županijski Stožer civilne zaštite.
Potvrđeno je novih sedam slučajeva pozitivnih na koronavirus, a svi su vezani uz kninsku bolnicu, navodi se u priopćenju Stožera.
Od tih sedam novooboljelih, dvoje je pacijenata s Odjela fizijatrije Opće i veteranske bolnice „Hrvatski ponos“ Knin, dvoje zdravstvenih djelatnika kninske bolnice i tri osobe koje su obiteljski kontakt sa zaraženom osobom.
U Šibensko-kninskoj županiji sada je 45 osoba oboljelih od koronavirusa. Na Odjelu infektologije šibenske bolnice hospitalizirano je 11 osoba pozitivni na koronavirus, od kojih je jedna osoba na respiratoru. Troje pacijenta se i dalje nalaze na respiratoru u KBC Split.
U karanteni su dvije osobe, državljani Republike Hrvatske.
Policijska uprava šibensko-kninska zaprimila je, u posljednja 24 sata, pet dojava o kršenju mjera samoizolacije, a provjerom je utvrđeno da su tri osobe kršile tu mjeru.

