Site icon Cronika

NAPOKON! Od 2021. više neće trebati viza za ulazak u SAD

Kako piše portal Index.hr, SAD bi do kraja godine trebao Hrvatima ukinuti vize, a dvije zemlje potpisati sporazum o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja, izjavio je u petak u Münchenu hrvatski ministar vanjskih i europskih poslova Gordan Grlić Radman.

Podsjećamo, Hrvatska, Rumunjska, Bugarska i Cipar jedine su članice EU-a kojima SAD još nije ukinuo vize.

Poljska je iz viznog režima isključena krajem prošle godine.

Grlić se danas u Münchenu sastao s američkim državnim tajnikom Mikom Pompeom i poslije rekao kako bi i vize i dvostruko oporezivanje trebali biti riješeni do kraja godine.

Sve smo (uvjete) ispunili i to je pitanje trenutka. To je u interesu i hrvatskih i američkih gospodarstvenika“, rekao je novinarima Grlić Radman.

On se s Pompeom sastao uoči početka sigurnosne konferencije u Münchenu, vodećeg svjetskog foruma za raspravu o međunarodnoj sigurnosnoj politici.

Exit mobile version