Site icon Cronika

Penava ponovno pozvao Most na koaliciju:”Maksimalno suzbijmo svoje taštine i ega i u interesu politika koje zastupamo uđimo u razgovore i oformimo koaliciju”

Izvor: DP

Predsjednik Domovinskog pokreta Ivan Penava danas je ponovno pozvao čelnike Mosta da sjednu, razgovaraju i krenu na formiranje predizborne koalicije, takozvanog ‘trećeg bloka‘ te u koaliciju krenu na izbore.

Pozivam Most da maksimalno suzbijemo svoje taštine, ega i u interesu politika koje zastupamo uđemo u razgovore i oformimo koaliciju. Apeliram, molim, zahtijevam da se još jednom razmisli i presječe, da se u konačnici shvati što je interes naroda, što je interes države, a što su puke političke floskule koje služe od danas do sutra, jer ukoliko propustimo šansu, a stvarno imamo veliku šansu na predstojećim izborima, bojim se da će posljedice za Hrvatsku biti dalekosežne,” poručio je predsjednik DP-a na današnjoj konferenciji za medije.

Penava je objasnio i zašto bi ova koalicija bila prirodna.

DP s Mostom dijeli sličan svjetonazor i stajališta o obitelji, vjeri, suverenoj nacionalnoj državi, rodnoj ideologiji, poljoprivredi, zaštiti granica, a kontra globalističkih programa i agendi. Takva koalicija bila bi neizbježan faktor formiranja bilo kakve buduće hrvatske vlade.”

Iako je između Domovinskog pokreta i Mosta palo dosta teških riječi, Penava smatra da je to “dječja igra” naspram teškim riječima izrečenim prema HDZ-u i ljevici.

Penava je, također, pojasnio i s kim Domovinski pokret može, a s kim ne može u koaliciju.

“Može HDZ, SDSS i Možemo ni pod koju cijenu, svi drugi su ravnopravni. Sa svima drugima razgovaramo, nitko nema bjanko ulaznicu kod nas, svjetonazorski bliske stranke su nam primarne no nitko nije dobio odbijenicu.”

Exit mobile version