Site icon Cronika

Obitelj poginulog Gorana Šarića ogorčena dok se Banožić pokušava izvući svaljujući krivnju na čovjeka koji je prema optužnici poginuo njegovom krivnjom

“Sramota”, komentari su Vinkovčana na izjave koje je dao Mario Banožić na RTL-u o prometnoj nesreći koju je upravo on izazvao. Osim što je svojim izjavama uznemirio obitelj pokojnog 41-godišnjeg Šarića, izazvao je i ogorčenje zbog očitog pogodovanja.

Vinkovci su grad doslovno zarobljen HDZ-ovom vladavinom, stvar je koja je jasna kao dan još od Domovinskog rata. Pod HDZ-om je doslovno sve, pa i mediji koji bi mogli biti korektiv. Ruka koja povlači sve kao na šahovskoj ploči, je ona Tome Čuljka, čovjeka koji je od običnog zidara postao onaj koji odlučuje o svemu. Čovjeka koji mudro šuti i kojem se u Vinkovcima ne smije nitko suprotstaviti.

Ljudi su se, uglavno, priviknuli na to, a oni koji to nisu odselili iz ovog najstarijeg grada u Europi. Voda ipak kad-tad dođe do grla, a kap prelije čašu, što se i dogodilo nakon što je prije više od 6 mjeseci tadašnji ministar obrane Mario Banožić izazvao prometnu nesreću u kojoj je poginuo 41-godišnji Goran Šarić.

Banožić je upravo Čuljkov kadar i miljenik za kojeg se izlagao i sam premijer Andrej Plenković. Pokrivao ga je kada je bio u sukobu interesa dodijelivši si na korištenje stan koji je za sebe posebno i uredio, stajao je iza njega i kada je iskoristio APN, potez koji je sablaznio cijelu Hrvatsku. Smijenio ga je tek kada je u zoru krenuo u šumsko carstvo bivšeg zidara Tome Čuljka koji si nekad nije mogao kupiti ni pošten bicikl, i izazvao prometnu nesreću sa smrtnom posljedicom.

Da za Banožića ne vrijede pravila kao za druge, pokazalo se kada ga policija nije privela nakon što je izašao iz bolnice, a Državno odvjetništvo je trebalo punih 6 mjeseci da podigne optužnicu protiv njega.Taman dovoljno da se Banožić osovi na noge i postavi obranu u kojoj je spreman optužiti i čovjeka koji je poginuo i iza kojega su ostala maloljetna djeca i žena.

Iako je Državno odvjetništvo dugo kuhalo optužnicu u kojoj stoji da je Banožić vozio neprilagođenom brzinom i da je započeo pretjecanje tegljača s prikolicom, odnosno, prešao vozilom na lijevu stranu kolnika, iako je bila smanjena vidljivosti zbog magle i smanjena preglednost zbog velikog vozila koje se kretalo ispred njega u istom smjeru, on tvrdi kako uopće nije pretjecao tegljač, a njegova odvjetnica Ksenija Vržina kaže da je pokojni Šarić, a ne njezin klijent, bio pod utjecajem alkohola.

Brat Gorana Šarića, Dražen, više nije izdržao i oglasio se za portal 24sata, rekavši kako Banožić od samog početka pokušava okriviti njegovog brata. Da Banožiću nije strano lagati, potvrdio je Dražen Šarić rekavši kako nije istina da je poznavao njegovog brata, a nije ni izrazio sućut obitelji. Naime, Banožić je na svom Facebooku, u svom prvom obraćanju javnosti nakon nesreće, napisao kako je poznavao Gorana te da je izrazio sućut obitelji.

Nije bio ni dana u pritvoru, a da smo vi ili ja usmrtili čovjeka na cesti, ležali bismo do suđenja. Kako on kao optuženik može uopće davati takve izjave na državnoj televiziji,” rekao je Dražen Šarić za portal 24sata.

Banožić je optužen da je iz nehaja skrivio prometnu nesreću sa smrtnom posljedicom za što je propisana kazna zatvora od jedne do osam godina. Hrvati su davno izgubili povjerenje u sudstvo, ali žalosno bi bilo kada bi i djeca poginulog Gorana morala na svojoj koži osjetiti nepravdu i nepovjerenje u sustav koji u ovom dijelu Slavonije, više već igdje dalje, djeluje po principu HDZ-ove iskaznice. Žalosno je i što Banožićeva djeca moraju ispaštati zbog bahatosti svog oca. Zato bi najpoštenije bilo Banožiću suditi daleko od Vinkovaca i moći HDZ-a i Tome Čuljka

Riba smrdi od glave, izreka je koju svi znamo, no ako predsjednik Vlade i predsjednik HDZ-a, Andrej Plenković, želi da Hrvatska bude kao primjerice Francuska kojoj se divi, a on kao Macron, smrad u stranci koju vodi morat će početi čistiti od repa. Drugim riječima, morat će se konačno pozabaviti lokalnim šerifima koji su na ime članske iskaznice i Šeksovog odabira umislili da mogu sve i time zagadili umove ljudi.

Exit mobile version