Site icon Cronika

U Obrovcu zbog poplave izvanredno stanje, izlila se Zrmanja

Na terenu su pripadnici Državne intervencijske postrojbe civilne zaštite Rijeka i Split, Ravnateljstvo civilne zaštite MUP-a RH i djelatnici Hrvatskih voda s mještanima i ostalim operativnim snagama civilne zaštite, kao i pripadnici HGSS-a Gospić, Šibenik, Split i Zadar, a čamci za potrebe evakuacije stanovništva su spremni

Vodostaj rijeke Zrmanje u Obrovcu prešao je povijesnu razinu i još uvijek raste pa su Hrvatske vode proglasile sinoć izvanredno stanje.

Tamo su tijekom cijele noći pripadnici Državne intervencijske postrojbe civilne zaštite Rijeka i Split, Ravnateljstvo civilne zaštite MUP-a RH i djelatnici Hrvatskih voda s mještanima i ostalim operativnim snagama civilne zaštite punili vreće pijeskom i povećavali zaštitni zid kako bi obranili uži dio grada od nabujale Zrmanje.

Na terenu su i pripadnici HGSS-a Gospić, Šibenik, Split i Zadar, a čamci za potrebe evakuacije stanovništva su spremni.

Na terenu su tijekom cijele noći dežurali i županijski vatrogasni zapovjednik Matej Rudić i voditelj Službe Civilne zaštite Zadar Miroslav Andrić.

U Obrovcu je poplavljen dio stare jezgre grada, prizemlje općinske zgrade te pojedini poslovni prostori te za sada nisu poplavljeni stambeni objekti. Sve operativne snage na čelu s vatrogasnim postrojbama, Stožerima civilne zaštite Gračaca i Obrovca te predstavnicima Civilne zaštite Zadarske županije i mještanima čine maksimalne napore u obrani od poplave. Stanje na području Gračaca jutros se pomalo smiruje, rijeka Otuča vratila se u svoje korito. I dalje vatrogasci i pripadnici HGSS -a te Crvenog križa rade na ispumpavanju vode i pružaju pomoć stanovništvu” rekao je načelnik Stožera civilne zaštite Zadarske županije Šime Vicković dodajući da će elementarna nepogoda biti proglašena bude li šteta u visini zakonskog minimuma te da je Županija uvijek spremna pružiti potporu.

Exit mobile version