“Na sinoćnjem sastanku vijeća stranke Možemo donijeta je odluka da na parlamentarne izbore 2024. izlazimo samostalno i postizbornom koalicijom srušimo HDZ,” najavila je jutros na tiskovnoj konferenciji Sandra Benčić.
Iako se očekivalo da će na predstojeće parlamentarne izbore “Možemo” ići u koaliciji s SDP-om, vodstvo stranke odlučilo je ipak izaći samostalno, što ipak uključuje i njihove strateške partnere “Novu ljevicu”, “Zagreb je naš” i “Srđ je grad”.
“Ova odluka ne isključuje mogućnost da se u pojedinim izbornim jedinicama sklapaju koalicije i s drugim progresivnim strankama i inicijativama,” najavila je Benčić i dodala:
“Želimo posebno naglasiti da naša odluka o samostalnom izlasku na izbore potvrđuje ono što je od početka bila naša namjera, a to je da na nacionalnoj razini sklopimo postizbornu koaliciju sa stranka od centra na lijevo, pri čemu SDP vidimo kao glavnog potencijalnog partnera u sastavljanju te vlade.”
Benčić je naglasila i kako su zaključili da će na ovaj način mobilizirati najveći broj birača ‘koji će na jedan pošten i autentičan način omogućiti biračima da biraju one lijeve opcije za koje su se opredijelili te da stranka Možemo i ljevica dobije najveći mogući broj mandata na izborima i tada ‘kroz postizbornu koaliciju sruši HDZ-ovu vlast’.
“Ovo je jedini način da ljevica zauvijek osvoji vlast i pošalje HDZ u ropotarnicu povijesti,” zaključila je Benčić.
Gradonačelnik Zagreba Tomislav Tomašević dodao je kako je ključno izvući veći broj birača, što je ključno za srušiti HDZ.

