Site icon Cronika

Požega: Pijani muškarac u jednoj večeri vikao na konja i prolaznike, zatim udario konja, pa se posvađao i s policijom

Izvor: MUP

To nije bio jedini slučaj narušavanja javnog reda i mira sinoć u Požegi

Policijska uprava požeško-slavonska izvijestila je o dva slučaja narušavanja javnog reda i mira u Požegi.

U petak 2. rujna 2022. oko 19.15 sati u mjestu Badljevina, 62-godišnjak je verbalno i tjelesno napao 59-godišnjakinju, a koja je držala psa bez nadzora. Protiv 62-godišnjaka slijedi optužni prijedlog zbog počinjenog prekršaja iz Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira, dok će 59-godišnjakinji biti uručen prekršajni nalog također zbog počinjenog prekršaja iz navedenog zakona”, navodi se iz policije.

Nešto kasnije, oko 20 sati u Požegi u Ulici sv. Florijana, 39-godišnjak je pod vidnim utjecajem alkohola (odbio alkotest) vodio svog konja kroz pješačku zonu na kojeg je vikao i galamio te ga udarao, a također je galamio i na prolaznike. Prilikom postupanja 39-godišnjak je omalovažavao i vrijeđao policijske službenike i on je uhićen i smješten u posebnu prostoriju policije te će biti priveden na Prekršajni odjel Općinskog suda u Požegi, a protiv njega slijedi i optužni prijedlog zbog počinjenih prekršaja iz Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira”, izvijestila je Policijska uprava Požeško-slavonska.

Exit mobile version