Osijek sada ima čak 85 nadzornih kamera
Osijek je krenuo u obračun s vandalima koji sustavno uništavaju gradsku imovinu. Prate ih sa sve više gradskih kamera, a kako bi ih i javno prozvali, snimke i javno objavljuju.
Štete na stupovima javne rasvjete, posudama za otpad, klupama i dječjim igralištima, samo u prošloj godini mjere se u stotinama tisuća kuna.
“Umjesto da popravljamo, sredstva smo mogli u izgradnju novih dječjih igrališta, u postavljanje novih koševa za otpad i podizanje komunalnog standarda“, kazao je za RTL Antonio Lozančić, pročelnik Upravnog odjela za komunalno gospodarstvo Grada Osijeka.
85 kamera prate svaki pokret
Grad je na ulice postavio 85 nadzornih kamera. Snimke su dostupne policiji kako bi se počinitelje pronašlo i kaznilo.
Veliki brat je i u svim vozilima gradskog prijevoza, a kroz projekt E-mobilnost Grada Osijeka kamere su postavljene i na postaje javnih bicikala. Sve se nadgleda u nadzorno-operativnom centru.
“To je jedna praksa koja se pokazala jako dobrom. Imamo manje oštećenja u samim vozilima, manje se ljudi prepiru, svjesni su da se svako naše vozilo snima tako da rezultati su jako dobri“, poručio je Dejan Rusmirović, direktor Gradskog prijevoza putnika.

