“On je to morao, morao je pucati zbog upozorenja. Inače bi bio zaklan razbijenom bocom,” kazao je zamjenik načelnika Marko Srdarević.
Srdarević je naglasio da policajac nije pucao u osobu nego u zrak te dodao:
“Mi smo zaslužni što nitko nije stradao na utakmici. Zamislite kako bi to izgledalo. U Torcidi je nekih 300 ljudi koji se žele sukobljavati.”
“Policajka je dobila bocu u tijelo. To je bio odgovor na dolazak policije bez opreme, koja nije došla napraviti incident,” rekao je načelnik PU Splitsko-Dalmatinske Slobodan Marendić, dok je Srdarević objasnio:
“Konferencija za medije nije sazvana zbog pisma koje je Torcida poslala ministru Božinoviću, nego zbog prozivki na račun policije.”
“Govore nam da smo zvijeri. Tko su tu zvijeri, a tko radi svoj posao,” kazao je Srdarević i dodao:
“Mi nismo zvijeri u ovom gradu, mi smo garant sigurnosti. I građanima i Torcidi kad treba i gostima grada. Mi smo garant sigurnosti. Kad pogriješimo mi nađemo način kako to ispraviti.”
Snimka je vrlo ružna
“Uhićeno je šest osoba, ali za jednu od njih je kasnije utvrđeno da nije kriva,” rekao je Marendić i obećao: Napravit ćemo kriminalističko istraživanje i utvrditi je li snimka autentična.”
Dodao je kako je snimka koja kruži na društvenim mrežama, a prvotno je objavljena na Facebooku Torcide, vrlo ružna.
Silu koju je policija upotrijebila pri uspostavi javnog reda i mira, odnosno suzavac, fizičku silu i palice, Marendić je opravdao navodeći kako su policajci bili u opasnosti.
“U jednom trenutku su došli do njih s razbijenim bocama i prijetili da će ih zaklati,” rekao je Marko Srdarević osvrnuvši se na trenutak kada su četiri pripadnika policije bez opreme, došla ispred prostorija Torcide gdje su ih, kako je naveo, gađali bocama te ozlijedili jednu policajku.
Nakon toga je policajac ispalio tri hica u zrak. Nije nastala šteta. rekao je i zaključio:”Šta bi policajac trebao? Pustiti da ga zakolju?“

