Site icon Cronika

MLINARIĆ OPRAO VLADU Umjesto odlaska na godišnji trebalo je rješavati probleme s energijom i cijenama

Snimka zaslona: Video

Stipo Mlinarić, saborski zastupnik Domovinskog pokreta poručio je kako su se svi u Vladi i Saboru trebali odreći godišnjeg odmora i rješavati problem koji se očekuje s energijom i svakodnevnim rastom cijena.

Gostujući na N1 televiziji Mlinarić se osvrnuo na probleme koje nas očekuju ove zime s grijanjem zbog rata u Ukrajini, ali i velike suše, smatrajući kako nije bilo vrijeme za duge godišnje odmore koje su dobili saborski zastupnici i članovi Vlade.

Umjesto praznih priča, poručio je Mlinarić, Vlada je trebala probleme s energijom rješavati putem postavljanja solarnih panela u koje već godinama ulažu vlade drugih država. Podsjetio je i kako je, primjerice, Mađarska zamrznula cijene deset osnovnih namjernica i time pomogla najugroženijem dijelu stanovništa koje, kako je rekao, upravo zbog zamrzavanja cijena tih namirnica neće pasti u siromaštvo.

Dodao je i kako nije isto podnijeti inflaciju nekome tko ima 20.000 kuna plaću i onome čije je mjesečno primanje 5.000 kuna. “Neće nam svima biti isto,” rekao je Mlinarić i dodao kako je suša smanjila poljoprivredne prinose, no da su u Slavoniji ipak ostali uzgajivači suncokreta, žita i šećerne repe, čega bi trebalo biti dovoljno za stanovnike naše države.

Exit mobile version