Site icon Cronika

Htio prošvercati autocestom državljane Indije i Pakistana, uhvatila ga policija

Moldavac je bio spreman kroz Hrvatsku prokrijumčariti ilegalce za samo 200 eura

Na Općinskom sudu u Vinkovcima podignuta je optužnica protiv 56-godišnjaka, državljana Moldavije, zbog protuzakonitog ulaženja, kretanja i boravaka u Republici Hrvatskoj, doznaje RTL.

Stavlja mu se na teret da je 14. veljače u blizini Vrbanja, na autocesti Lipovac-Zagreb ukrcao državljane Indije i Pakistana, za koje je znao da su mimo graničnog prijelaza ušli u Republiku Hrvatsku. Kako se navodi, htio im je omogućiti kretanje kroz Hrvatsku u zamjenu za novčanu nagradu.

200 eura za kriminal

On je u prethodnom dogovoru s nepoznatim muškarcem dogovorio sve potrebno i dobio upute od njega, a za to je trebao dobiti nagradu od 200 eura. Ipak, policija je bila na pravom mjestu u pravo vrijeme i muškarca je uhvatila.

Exit mobile version