Site icon Cronika

DOSADILO IM ČEKATI VLAST Sami iscrtali pješački prijelaz, prijeti im zatvor

Izvor: Facebook

Kad narod uzme stvari u svoje ruke…

Građani jednog njemačkog grada koji su mjesecima čekali pješački prijelaz na cesti u čijoj se blizini nalazi i škola, odlučili su se na “drastični” potez.

Naime, nakon što su lokalne institucije mjesecima odbijale, navodeći slab promet na toj relaciji kao razlog, sami su iscrtali pješački prijelaz.

Kazna do pet godina zatvora

Policija trenutno traži svjedoke, dok počinitelje upozorava kako se radi o ozbiljnom prekršaju za koji mogu dobiti kaznu zatvora i do pet godina. Šteta, koja je počinjena iscrtavanjem pješačkog prijalaza, iznosi 500 eura.

Zaduženi djelatnici za održavanje cesta u međuvremenu su morali prebojati pješački prijelaz, a glasnogovornica policije poručuje kako to “možda nekome može izgledati kao šala, no radi se o ozbiljnom i opasnom prekršaju u cestovnom prometu“.

Exit mobile version