Site icon Cronika

ŽUPANIJSKI STOŽERI: U Koprivnici preminula ženska osoba,troje novozaraženih zdravstvenih djelatnika u Splitu,zaražena Zagrepčanka družila se sa susjedima

Preminula 82-godišnjakinja nije bila štićenica koprivničkog Doma. Protiv 61-godišnje Zagrepčanke bit će podnesena kaznena prijava zbog sumnje u počinjenje kaznenog djela “Širenje i prenošenje zaraznih bolesti”, a prijeti joj kazna zatvora do dvije godine.

Županijski stožer civilne zaštite oglasio se o novom stanju s koronavirusom u Koprivničko-križevačkoj županiji.

” Dvije su nove oboljele i jedna ozdravljena, rekao je načelnik Ratimir Ljubić.

Danas tijekom ranog jutra jedna ženska osoba od 82 godine, s nizom bolesti i koronavirusnom infekcijom preminula je. Imala je niz komorbiditeta. Nije bila korisnica iz doma“, rekao je ravnatelj Devčić.

Načelnik županijskog Stožera Osječko-baranjske županije, Goran Ivanović izvjestio je o jednoj novooboljeloj osobi s područja Briješća, prigradskog naselja Osijeka.

U posljednja 24 sata testirano je 49 uzoraka od kojih je samo jedan bio pozitivan na COVID-19. Ozdravilo je još petero ljudi, ukupno 65 dosad. Hospitaliziranih je 17, nitko nije na respiratoru. Medicinskih djelatniak pozitivnih na COVID-19 i dalje je devetero. 85 ljudi je u samoizolaciji.

Policija nije utvrdila niti jedno kršenje mjera samoizolacije.

Od 4 novozaražene osobe u Splitu, troje zdravstveni djelatnici

Prema izvješću NZJZ -a Splitsko dalmatinske županije od ukupno 93 obrađena testa sa područja Splitsko dalmatinske županije, 4 su novooboljele osobe zaražene koronavirusom i to iz Splita 3 i Podstrane 1. U odnosu na jučerašnji dan još 27 osoba izliječeno. Do sada je ukupno izliječeno 177 osoba.

Nitko od novooboljelih osoba nije korisnik niti djelatnik domova za starije i nemoćne osobe. Među novooboljelim osobama 3 su zdravstvena djelatnika.

“112 osoba je hospitalizirano.

9 osoba nalazi se na raspiratoru i to 7 i Splitsko dalmatinske županije i 2 iz Šibensko kninske županije, dok su 93 zdravstvena djelatnika u samoizolaciji.

6 osoba nalazi se u karanteni hotela Zagreb na Duilovu.

Na području Splitsko dalmatinske županije do sada je zabilježen 471 slučaj zaraze koronavirusom”, izvijestili su iz Splitsko-dalmatinske županije. 

Žena iz Zagreba prešutjela dijagnosticiranu bolest i dovela druge stanare u opasnost.

U ulici VII. Kozari put, zagrebački policajci su jučer prilikom provjere pridržavanja mjera samoizolacije, došli do saznanja da se 61-godišnjakinja kojoj je dijagnosticiran koronavirus ne pridržava mjere koju joj je izrekao epidemiolog.

Naime, ona se svakodnevno kretala dvorištem koje koriste obitelji više kućanstava i svjesno im prešutjevši da joj je dijagnosticirana bolest s njima dolazila u kontakt. 

Svojim je ponašanjem dovela stanare u opasnost od širenja i prenošenja zarazne bolesti na adresi na kojoj prebiva.

Protiv 61-godišnjakinje će biti podnesena kaznena prijava zbog sumnje u počinjenje kaznenog djela “Širenje i prenošenje zaraznih bolesti”, priopćila je policija. Prijeti joj kazna zatvora do dvije godine, a ako je nekoga zarazila i do tri godine.

Capak prognozira kako je izvjesna druga faza popuštanja mjera

U ovom trenutku je vrlo izvjesno da će doći do druge faze. Situacija s domovima i prijenosom u općoj populaciji se smiruje, ali apeliram na to da je virus i dalje tu i da se moramo pridržavati mjera“, upozorio je Capak.

Jako je teško definirati što se mora dogoditi da bi se popuštanje ukinulo, svaki dan ćemo o tome razgovarati, razmišljati što činiti. Možda neko novo žarište neće biti povezano s popuštanjem mjera...”, rekao je Capak o eventualnom popuštanju mjera, donosi Index.

Exit mobile version