Site icon Cronika

U splitskom zatvoru Bilice zaražena dva zatvorenika i četiri službenika

Dvoje zatvorenika i četvero službenika splitskog Zatvora Bilice pozitivno je na SARS -CoV-2, priopćeno je večeras iz Ministarstva pravosuđa i uprave.

Zbog ostvarenog kontakta određena je mjera samoizolacije za 18 osoba, navodi se u priopćenju Ministarstva.

 Ističu da je u odnosu na stanje sigurnosti i općenito funkcioniranje Zatvora, preraspodjelom službenika osiguran uredan rad i svakodnevno funkcioniranje splitskog zatvora Bilice.

U zatvoru 180 zatvorenika

 U Zatvoru se postupa sukladno preporukama i uputama nadležnih epidemioloških službi, priopćili su iz  Ministarstva

 Prema pisanju lokalnih medija, u zatvoru Bilice je oko 180 zatvorenika.

Kontakt iz karantene

Kako se neslužbeno doznaje na virus su pozitivne i ekonomistica i dvije djelatnice zaposlene u kantini, a pretpostavlja se da je upravo neka od njih zarazila i zatvorenika koji je zaposlen u kantini. On je potom virus, vjerojatno, prenio i na pravosudnog policajca koji ga je pratio.

Exit mobile version