Site icon Cronika

I SLUŽBENO POTVRĐENO Đakovčanin u osječkoj bolnici NEMA koronavirus!

Foto: Osječki KBC

Nakon što smo ranije danas izvijestili o tome kako se u osječkoj bolnici nalazi Đakovčanin za kojega se sumnja da ima koronavirus, i službeno je objavljeno kako muškarac – nema koronavirus.

Sretnu vijest o 26-godišnjaku potvrdila je ravnateljica Klinike za infektivne bolesti Dr. Fran Mihaljević prof.dr.sc. Alemka Markotić gostujući u Dnevniku HTV-a.

Jučer smo radili uzorke krvi i gornjih dišnih puteva. Jedan je test bio blago pozitivan, a drugi takozvani potvrdni test, i jučer i danas, bio je negativan. Željeli smo napraviti i test iz iskašljaja, ali pacijent ne kašlje i dobro se osjeća tako da ne možemo dobiti uzorak“, izjavila je prof. Markotić.

Doktor Ivan Kristijan Kurolt, priznati molekularni virusolog, poslao je nalaze tvorcu testa iz instituta u Berlinu. Dužni smo tim referentnim centrima poslati uzorak za dodatnu potvrdu. Bolesnik ne kašlje i dobrog je općeg stanja. On će vjerojatno biti pod određenim zdravstvenim nadzorom dok se ne vidi razvoj bolesti“, rekla je.

Exit mobile version