Prvu adventsku svijeću na adventskom vijencu, svijeću nade i iščekivanja upalila je sinoć gradonačelnica Kristina Križanac s gvardijanom Franjevačkog samostana i svetišta Gospe Sinjske fra Antom Čovom i direktoricom Turističke zajednice Grada Sinja Monikom Vrgoč.
Paljenjem prve adventske svijeće započelo je vrijeme došašća, vrijeme koje obuhvaća istinsku pripremu za blagdan Božića.

