Dvoje zatvorenika i četvero službenika splitskog Zatvora Bilice pozitivno je na SARS -CoV-2, priopćeno je večeras iz Ministarstva pravosuđa i uprave.
Zbog ostvarenog kontakta određena je mjera samoizolacije za 18 osoba, navodi se u priopćenju Ministarstva.
Ističu da je u odnosu na stanje sigurnosti i općenito funkcioniranje Zatvora, preraspodjelom službenika osiguran uredan rad i svakodnevno funkcioniranje splitskog zatvora Bilice.
U zatvoru 180 zatvorenika
U Zatvoru se postupa sukladno preporukama i uputama nadležnih epidemioloških službi, priopćili su iz Ministarstva
Prema pisanju lokalnih medija, u zatvoru Bilice je oko 180 zatvorenika.
Kontakt iz karantene
Kako se neslužbeno doznaje na virus su pozitivne i ekonomistica i dvije djelatnice zaposlene u kantini, a pretpostavlja se da je upravo neka od njih zarazila i zatvorenika koji je zaposlen u kantini. On je potom virus, vjerojatno, prenio i na pravosudnog policajca koji ga je pratio.

