Novooboljeli od koronavirusa boravili su u Srbiji, a imaju blage simptome i na kućnom su liječenju. Još se utvrđuju svi njihovi kontakti.
U osječkom Kliničkom bolničkom centru (KBC) testirano je 16 uzoraka od kojih su dva bila pozitivna na koronavirus. Osobe su boravile u Srbiji, a javile su se epidemiologu zbog povišene tjelesne temperature, priopćili su iz županijskog Stožera.
Još pet osoba stavljeno u samoizolaciju
Oboljeli imaju blage simptome bolesti te se nalaze na kućnom liječenju. Epidemiolozi su u razgovoru s novooboljelima prikupili podatke o njihovim kontaktima te je tijekom večeri pet osoba stavljeno u samoizolaciju, ističu u Stožeru.
Dodaju kako se “danas nastavljaju razgovori s kontaktima oboljelih i određivanje samoizolacije kada je to epidemiološki potrebno“.
Nije nužno testirati kontakte bez simptoma
“Nije nužno kontakte bez simptoma testirati žurno, najvažnije je da kontakti poštuju mjere propisane samoizolacije. Osobe koje se nalaze u samoizolaciji, a osjete simptome, trebaju se hitno javiti epidemiologu“, pojasnila je na sjednici Stožera predstojnica Klinike za infektologiju osječkog KBC-a Ljiljana Perić.
Tijekom epidemiji u Osječko-baranjskoj županiji ukupno je od koronavirusa oboljelo 136 osoba.
