Novi medicinski pregledi pokazali su da je na japanskom kruzeru Diamond Princess još 60 osoba zaraženo smrtonosnim virusom, donose lokalni mediji.
Na brodu koji se nalazi u u Yokohami, južno od Tokija, s novim slučajevima broj zaraženih se gotovo udvostručila, pa je trenutno 130 slučajeva zaraženih koronavirusom, prenose lokalne televizije TBS i NHK, pozivajući se na izvore japanskog ministarstva zdravlja.
Brod Diamond Princess stavljen je u dvotjednu karantenu po polasku u Yokohamu 3. veljače, nakon što je muškarcu koji se iskrcao u Hong Kongu potvrđen virus.
Putnici su pod stalnom kontrolom mjerenja temperature, a na palubu izlaze samo da bi udahnuli malog svježeg zraka.
Premda je putnički kapacitet takvog kruzera oko 2700 ljudi, na Diamond Princess ih je oko 3700, uz još oko 1000 članova posade.
U podacima Ministarstva zdravlja razdvaja se broj zaraženih na kruzeru od ukupnog broja slučajeva otkrivenih u Japanu.
Koronavirus dosad je ubio 908 ljudi, uglavnom u kontinentalnoj Kini te zarazio više od 40 000.

