Svečanom događaju spajanja mosta u Omišu iznad Cetine prisustvovati će i premijer Andrej Plenković.
Mnogi su sumnjali da će ikada biti izgrađen, no danas je još jedan most dočekao svoje spajanje. Nakon spajanja kreću završni radovi asfaltiranja, postavljanje burobrana i radovi na odvodnji u tunelima. Radovi vrijedni 23,16 milijuna eura (bez PDV-a).
Most duljine 224,45 metra nadsvođuje Cetinu čeličnim lukom čiji su krajevi učvršćeni u tunelima s obje strane mosta. U tijeku su i radovi na spoju ceste duge nešto manje od 3 kilometra na državnu cestu DC8. Rok završetka radova je 30. lipnja, a iz Hrvatskih cesta najavljuju da će most biti u prometu ove jeseni. Tada će mostom voziti osobna vozila, ali i autobusi i kamioni bez ograničenja. Nakon što u jesen bude pušten u promet Omišani će konačno moći odahnuti jer će njihov grad biti rasterećen od velikog prometa, a i vozači više neće čekati u dugim kolonama.
A, kako je građen još jedan hrvatski most koji izaziva divljenje možete pogledati u video snimkama ispod.

