Ruski vojnici, koji su uništili i opljačkali osnovnu školu na školskoj su ploči ostavili poruku kako su oni za “mir u svijet”, te da su Rusi i Ukrajinci jedan narod – što je razbijesnilo Ukrajince
Selo Katjužanka, koje se nalazi sjeverno od Kijeva, neko je vrijeme bilo pod ruskom okupacijom. Ipak, nakon određenog vremena ukrajinske su snage oslobodile selo i u razrušenoj školi pronašli nešto uistinu bizarno.
Naime, usred uništene, demolirane, opljačkane škole ukrajinski su vojnici u jednoj od učionica na školskoj ploči pronašli ni manje ni više već – poruku mira upućenoj ukrajinskoj dječici, koju su potpisali ruski vojnici, prenosi CNN.

“Mi smo za mir u cijelom svijetu”
“Djeco, žao nam je zbog nereda, pokušali smo spasiti školu, ali je bilo granatiranja. Živite u miru, čuvajte se i nemojte ponoviti greške vaših starijih. Ukrajina i Rusija su jedan narod. Neka mir bude s vama braćo i sestre“, ispisali su Rusi.
Osim ove poruke, pronađene su još neke, od kojih se najviše ističe jedna:
“Mi smo za mir u cijelom svijetu“.
Barbarizam i licemjerje
Ravnatelj škole Mikola Mikitčik se požalio novinarima i pojasnio koliko je ogorčen.
“Napisali su da su Rusi i Ukrajinci braća, a istovremeno su opljačkali školu, uništili računala, odnijeli hard diskove, laptope, printere. Ništa nisu ostavili. Ovo je barbarizam i licemjerje“, rekao je.
Dodao je i da su u školi pronađene tri protutenkovske mine i streljivo, a kuhinja koja je nedavno obnovljena i opremljena novim aparatima korištena je za spremanje hrane za više od 500 djece prije početka rata, sada je potpuno uništena.
Šteta u školi se procjenjuje na 150 tisuća dolara.

