Vijest je objavilo rusko ministarstvo vanjskih poslova
Rusija više neće sudjelovati u Vijeću Europe, izvijestilo je rusko ministarstvo vanjskih poslova, a prenosi novinska agencija TASS.
Ministarstvo je u priopćenju istaknulo kako zemlje NATO-a i Europske unije potkopavaju europsko tijelo osmišljeno da podržava ljudska prava, vladavinu prava i demokraciju.
Podsjećamo, Vijeće Europe odlučilo je 25. veljače suspendirati sudjelovanje ruskih diplomata i zastupnika u glavnim tijelima te paneuropske organizacije, a odluka je stupila na snagu odmah, kao odgovor na rusku oružanu invaziju Ukrajine.
“U skladu sa Statutom Vijeća Europe, Odbor ministara odlučio je suspendirati pravo na predstavljanje Ruskoj Federaciji u Odboru ministara i u Parlamentarnoj skupštini, s trenutnim učinkom, kao rezultat oružanog napada Ruske Federacije na Ukrajinu“, objavljeno je tada u priopćenju.

